| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Reset | No Manual Reset |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 8 |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$5.86724
Ext.Price$5.86724
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.86724 | $5.86724 |
| 10 | $4.56253 | $45.62530 |
| 25 | $4.36882 | $109.22050 |
| 50 | $4.18333 | $209.16650 |
| 100 | $4.00572 | $400.57200 |
| 300 | $3.83565 | $1150.69500 |
| 500 | $3.67280 | $1836.40000 |
| 1000 | $3.51675 | $3516.75000 |
